Nieuws

Gebruik van beschikbare databronnen voor Nautische Veiligheid op de Noordzee

Container schip Noordzee - unsplash

Op maandag 3 juni organiseerden Deltares, RWS-WVL/MOSWOZ, RWS-CIV, MARIN, TU Delft en de Kustwacht een workshop over Nautische Veiligheid op de Noordzee. Aangezien de Nederlandse overheid de taak heeft om het veiligheidsniveau in de toekomst gelijk te houden aan het huidige niveau, vormt de sterke toename van geplande activiteiten op de Noordzee een enorme uitdaging.

Met meer dan 20 deelnemers werd besproken hoe beter gebruik kan worden gemaakt van beschikbare gegevensbronnen (bijv. AIS-gegevens), hoe nauwer kan worden samengewerkt en welke instrumenten moeten worden ontwikkeld. Het project ‘Rekenen op de data‘, dat het afgelopen jaar binnen DigiShape is ontwikkeld, werd gezien als een veelbelovende optie. De Digital Twin is natuurlijk ook een relevant onderwerp in deze context.

Het delen van de meest recente academische ontwikkelingen, het leren van praktijkervaringen en het horen over alle beleidsuitdagingen, resulteerde in een zeer inspirerende dag. Er ontstonden veel ideeën voor samenwerking en de komende tijd zullen de samenwerkende partijen de verzamelde ideeën verder uitwerken in voorstellen en projecten om ervoor te zorgen dat veilig varen ook in de toekomst mogelijk blijft.

Het belang van dit onderwerp blijkt ook uit het rapport Schipperen met Ruimte, dat onlangs door de Onderzoeksraad voor Veiligheid is gepubliceerd.

Gerelateerd nieuws

10 juli 2025

4 juli 2025 – DigiShape partnersessie (online) Op donderdag 4 juli presenteerden verschillende DigiShape-partners hun seedmoney-idee tijdens een energieke online [...]

3 juli 2025

23 juni 2025 · DigiShape Bijeenkomst bij Haskoning, Amersfoort Innovatie in volle vaart Een bomvol huis, bruisende discussies en concrete [...]

18 juni 2025

Innovatie op het gebied van data en modellen in het waterwerkveld Op vrijdag 13 juni vond de jaarlijkse “innovatie-bustour” (georganiseerd [...]